Ballina Kuriozitet Zgjidh një kafshë dhe zbulo çfarë thuhet për ty

Zgjidh një kafshë dhe zbulo çfarë thuhet për ty

E zgjodhët kafshën që ju pëlqen më shumë? Shikojeni mirë foton dhe lexoni mesazhin që kjo kafshë ka për t’ju transmetuar:

1.Koala

Veçoritë e saj kryesore janë barazia, drejtësia dhe neturaliteti. Ndiheni mirë kur ngushëlloni të tjerët. Ndonjëherë keni një ndjesi izolimi dhe boshllëku, por është rezultat i fenomeneve ‘të tepruara’. Ju thjesht shkëlqeni kur krijohet kaos. Karakterizoheni nga fjalët e mëposhtme: pafajësi, pastërti, barazi, qartësi, organizmim dhe autonomi.

2. Kali i detit

Ndjeshmëri, dhembshuri, mirëkuptim. Jeni një prej atyre që mendojnë për të tjerët më parë, pastaj përveten. Njerëzit gjithmonë kërkojnë ndihmën tuaj. Ndiheni keq nga komentet negative të të tjerëve, por kurrë nuk e shfaqni. Njerëzit i tërheq karizma dhe atraktiviteti juaj. Ju karakterizon kreativiteti i lartë, i jepni gjithmonë një qasje personale asaj që bëni.

Gjithçka juaja është ‘jo tradicionale’. Jeni idealist dhe ëndërroni një botë pa anët më të tmerrshme të realitetit. Njerëzit që nuk ju njohin mendojnë se jeni të çuditshëm sepse kaloni shumë kohë në botën tuaj imagjinare.

3. Kolibri

Ngjyrat që kanë kolibrat janë si një totem që ju ftojnë të shijoni ëmbëlsinë e jetës dhe këta njerëz e lënë pas negativitetin dhe shprehin shumë dashuri në përpjekjet e tyre të përditshme. U pëlqen të largohen nga ata njerëz që nuk janë të motivuar dhe përpiqen të mbrojnë veten nga negativiteti që i rrethon, por këtë e mbajnë brenda vetes, pasi kanë frikë se të tjerët mund t’i fajësojnë.

4. Elefanti

Jeni një njeri i jashtëzakonshëm të cilit padyshim mund t’i besohet. Jeni spotnan dhe i heshtur, mendoni për gjithçka para se të ndërrmerni një veprim. Gjithçka që bëni në jetë e trajtoni në mënyrë shumë të përgjegjshme. Jeni në ekuilibër dhe nuk ju dominojnë emocionet. Përndryshe bëheni kokëfortë, shumë emocionalë ose shumë të ftohtë dhe indiferentë.

5. Ujku

Jeni i bekuar për të qenit shumë pozitiv, optimit, brilant dhe xhentil. Ju pëlqen të keni mundësi t’i ndihmoni të tjerët. Jeni të duruar dhe i pranoni njerëzit ashtu siç janë, megjithatë nuk udhëhiqeni nga ato që thonë të tjerët. Nëse jeni vetëm për një kohë të gjatë, bëheni depresiv dhe thithni shumë negativitet.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookKryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakÇmenden femrat, nuk lënë gjë pa nxjerrë në publik (Foto +18)
Artikulli tjetërHakmarrje ndaj Benardit, Xheni i tregon çfarë ka humbur, publikon foto topless