Te Fundit

Kurjozitet

Kroaci/ Gjendet karroca 2000 vjeçare, e varrosur bashkë me...

Një karrocë romake është gjetur bashkë me mbetjet e fosilizuara të kuajve në Kroaci. Varrimi i çuditshëm daton afro 2,000 vjet më parë dhe...

“Berlusconi çmendej pas meje”, Sabrina Salerno rrefehet

Këngëtarja e famshme italiane Sabrina Salerno është një nga personazhet më të njohura në shtetin fqinj Italinë. Gjatë një interviste për mediat vendase këngëtarja 51...

Revolucion- “mitra artificiale” që do të shpëtojë foshnjat

Pajisja revolucionare që do të shpëtojë foshnjet të cilët lindin më herët se sa periudha normale 9 muajshe duket se nuk është më një...

Foto/Boeing 747 është një “Pallat Fluturues”

Linjat luksoze të Singaporit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe duken si linja “low cost” para avionit më të fundit Boeing 747, një mjet fluturues...

Astronomët: Mund të kemi gjetur prova se universet paralele...

Universet paralele prej vitesh kanë qenë frymëzim për filmat fantashkencë, por sipas disa astronomëve, nuk përjashtohet mundësia që të ekzistojnë. Ajo që provokoi idenë e...

Foto pa sytjena, partnerja e Graciano Pelesë tërbon fansat

Viki Varga, Partnerja e sulmuesit italian, Graciano Pele, vazhdon të tërbojë fansat në “Instagram” me fotot e nxehta që poston vazhdimisht. Së fundmi bukuroshja italiane, ka...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme