Një shprehje e urtë thotë : “Kush ka fat në lojë, nuk ka në dashuri”, mirëpo në rastin e 2 shenjave të mëposhtme, fati është gjitmonë në anën e tyre.

Ja dy shenjat e zodiakut më me fat në dashuri:

1.Dashi: Personat e shenjës se Dashit njihen për karakterin e tyre luftarak dhe për vullnetin e paepur që mesa duket është një armë e forte, e mbështetur edhe nga yjet. Dashi e kërkon fatin me të gjithë mënyrat e mundshme dhe kjo këmbngulje shpeshherë shpërblehet, pasi ata marrin gjithmonë atë që dëshirojnë.

2.Demi: Në pamje të parë Demi është një shenjë e ndjeshme dhe e brishtë, por pas tij fshihet një ndër shenjat më të forta të zodiakut. Demi është i gatshëm të bëjë çdo gjë për njerëzit, ndonëse nuk ka shumë për të bërë pasi yjet janë treguar zemërgjerë me të duke e bekuar me shumë fat. Kur partneri ka nevoje për ta, ata bëjnë gjithçka që t’i mbështesin. Për këtë arsye duhet ta ndieni veten me fat, nëse keni në krah një Dem.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook