Këtu janë 20 vendet e para ku gratë pretendojnë se kanë gjinjtë më seksi në botë. Disa vende njihen për atributet e tyre të caktuara fizike.

Brazilianët kanë të pasmet më të mira, skandinavet janë të njohur për flokët e tyre të drejta dhe holandezët janë njerëzit më të  gjatë në botë. Por kush ka gjoksin më të mirë?

Një studim i kryer nga Victoria Milan , një vend takimi për të martuar dhe të shoqëruar me njerëz që kërkojnë të kenë marrëdhënie biznesi, zbuluan të dhënat e tyre dhe gjetën që një milion gra në 20 vende thanë se gjinjtë ishin pasuritë e tyre më të mira.

Nga këto të dhëna ata kanë krijuar një listë të vendeve ku gratë kanë gjinjtë më të mirë:

1. Danimarka

2. Suedia

3. Britania e Madhe

4. Greqia

5. Norvegjia

6. Hollanda

7. Gjermani

8. Zelanda e Re

9. Austria

10. Irlanda

11. Finlanda

12. Italia

13. Australia

14. Belgjika

15. SHBA

16. Zvicër

17 Spanja

18. Kanada

19. Çekia

20 Afrika e Jugut.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook