Një aksident i frikshëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Tiranë-Durrës, ku një mjet tip “Mercedes-Benz” është përplasur me një mjet tip “Volskwagen”.

Ngjarja ka ndodhur pranë Kastratit, tek mbikalimi i aeroportit të Rinasit.

Sipas informacioneve të marra nga “Dualajm.com”, shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe e automjetit tip “Benz”.

Në fotot e paraqitura pak më poshtë shihet që automjeti tip “Volkswagen” prej përplasjes së fortë ka përfunduar jashtë korsisë së rrugës.

Mësohet se automjeti tip “Volkswagen ka shkaktuar dhe dëme ndaj një mbikalimi të këmbësorëve. 

Si pasojë e këtij aksidenti është bllokuar kjo rrugë, autostrada Tiranë-Durrës, duke krijuar një kolona të gjata me kilometra.

 Policia ka mbërritur në vendngjarje për të normalizuar trafikun dhe për të zbardhur shkaqet e plota të aksidentit.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1495″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook