Një sasi prej 500 kg lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sattiva është sekuestruar nga policia në fshatin Kordhaj të Tepelenës.

Mësohet se nga finalizimi i këtij operacioni policor anti-drogë ka përfunduar në pranga një shtetasi Zeman Kordha.

Sakaq, pritet dhe njoftimi zyrtar i policisë, me detaje të tjera rreth operacionit.

(vijon…)