Gjykata e qytetit të Elbasanit ka dhënë vendimin për ish-drejtorin e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika.

Pas akuzave të Prokurorisë, Gjykata ka vendosur masën e arrestit me burg për Xhikën, i cili akuzohet shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Xhika akuzohet për “shpërdorim detyre” dhe “korrupsion” me tenderin e rrugës Elbasan-Gjinar.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook