Një lajm i hidhur sapo ka ardhur nga Franca.

23-vjeçari nga Shkodra, Florenc Beqiraj që u masakrua në burgun e Marsejës në Francë ka ndërruar jetë.

Beqiraj po luftonte me vdekjen në spitalin e Marsejës, ndërsa ka ndërruar jetë, fatkeqësisht gjatë ditës së sotme, duke mos i mbijetuar plagëve të rënda të marra.

I riu shkodran po mbahej në jetë vetëm nga aparaturat, të cilat i humbën të gjitha fuqitë për ta mbajtur gjallë në jetë.

Ai ndodhej prej dy vitesh në Francë, ku po përpiqej të përfitonte azilin. 

Beqiraj u ndalua nga policia franceze për mungesë dokumentacione dhe përfundoi në burg, aty ku dhe ndodhi incidenti i rëndë që i mori jetën të riut shqiptar.

23-vjeçari u gjet i masakruar, me njolla në trup dhe shenja teli në fyt.

Në lajmin zyrtar sipas policisë franceze u raportua se i riu kishte tentuar të vriste veten.

Por ky version u hodh poshtë nga familjarë të tij, të cilët janë shprehur se Florencin e kanë vrarë policët.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook