Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. “Dualajm.com” mëson se një 39-vjeçare ka humbur jetën në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”.

Por pasi e reja ka ndërruar jetë, mjekët përgjegjës, duke përfshirë edhe anestezistin nuk kanë njoftuar policinë dhe kanë lejuar që familja të marrë trupin e pajetë të gruas pa iu nënshtruar ekspertizës.

Zyrtarisht mësohet se më datë 24.05.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit B.N, Z.D e V.T, vjeç 44, 50 e 61, banues në Tiranë, drejtor i një institucioni Gjinekologjik privat dhe mjek anestezist, pasi dyshohet se ka gjetur vdekjen shtetasja E.S, vjeç 39, banuese në Tiranë, të cilët nuk kanë njoftuar në kohë organet kompetente dhe kanë lejuar që të merrej kufoma nga të afërmit, pa iu nënshtruar ekzaminimeve në morgun e I.M.L.