Aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me urgjencë në spital. Lajmi konfirmohet për “DuaLajm.com” nga burime të afërta me aktoren që pohojnë se “Tinka është ekzaminuar në një nga spitalet e kryeqytetit. Aktorja e madhe ka shfaqur sëfundmi probleme në mushkëri”, – shprehen burimet.

 

tinka3

Gjithashtu për “DuaLajm.com” saktësohet se “aktoria e madhe po merr ndihmën mjekësorë dhe aktualisht është nën monitorimin e vazhdueshëm të mjekëve, deri tani gjendja e saj paraqitet e stabilizuar”, – shprehen burimet.

Kujtojmë se aktorja do të duhej të ishte në skenë për të performuar në operan e famshme “Carmen” me regji të Gëzim Myshketës.

Fotoja e mësipërme është bërë gjatë provave. Ndërkohë që nga grupi që po punon për produksionin mësohet se Tinka nuk ka qenë në prova.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook