Një ngjarje e rëndë ka tronditur pak minuta më parë Londrën duke rikthyer ankthin e sulmeve terroriste. Një furgon l “London Bridge” rapoerohet sipas mediave britanike të ketë shtypur me dhjetra njerëz. Dyshimet paraprake janë për një sulm terrorist të ngjashëm me ato në Berlin e Nice. Incidenti i sotëm ndodh vetëm pak ditë pas aktit terrorist në “Manchester Arena” ku si pasojë e shpërthimit të një kamikazi, humbën jetën 22 vetë dhe u plagosën 59 persona

……