Një aksident është shënuar në minierën e Martaneshit në Krastë, ku si pasojë e shtypjes nga një vagon ka mbetur i plagosur rëndë një minator..

Minatori është rrëzuar dhe e ka zënë poshtë vagoni i kromit

Minatori i identifikuar me emrin Besnik Palamani, 48 vjeç po transportohet me helikopter drejt Tiranës në gjëndje të rënduar shëndetësore, ndërsa nuk dihen shkaqet e ngjarjes.

Nuk janë të pakta rastet e vdekjeve dhe plagosjeve në miniera.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook