Kryeministri Edi Rama ka shkakuar ditën e sotme 6 drejtorë për performancë të dobët.

Mesohet se Rama ka shkarkuar 4 drejtore të Hipotekave dhe 2 të ALUIZNI-t.

Vendimi në fjalë erdhi pas një takimi që kreu i qeverisë zhvilloi me Drejtoret Rajonale të Hipotekave dhe ALUIZN-it.

Kujtojmë se Rama gjatë turit të llogaridhënies ka theksuar disa herë, se do të shkarkohen nga puna të gjithë ata punonjës të administratës që nuk përmbushin kërkesat e qytetarëve dhe që nuk janë në nivelet e duhura profesionale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook