Presidenti Ilir Meta ndodhet sot në Cërrik ku ka marrë pjesë në Panairin e Agrobiznesit dhe Artizanatit me rastin e 75-vjetorit të Batalionit partizan të Dumresë.

Presdenti Meta ka reaguar sot për çështjen Tahiri pyetur nga mediat për vendimin e dhënë nga gjykata për “arrest shtepie” ndaj ish-ministrit të Brendshëm.

Drejtësia të veprojë sipas ligjeve të shtetit të së drejtës’, është shprehur presidenti Ilir Meta.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook