Pas më shumë se dy orë duke qëndruar në majë të vinçit, zbret çifti i ish-të persekutuave që kërcënonin se do të hidheshin.

Ka qenë një punonjës i zjarrëfikëses, personi i cili ka hypur në vinç për të shpëtuar Ferdinand Saraçi dhe Teuta Gjinollari, dhe dy punonjës, njëri nga ministria e arsimit dhe tjetri nga bashkia e Tiranës, personat që kanë bindur çiftin të zbresin.

Ata ende nuk kanë publikuar kërkesat e tyre, por më herët në një interviste per mediat Gjinollari kishte kërkuar këstet e dëmshpërblimit. 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook