Para pak minutash ka përfunduar mbledhja me aleatët e PD dhe kryetarin e opozitës, Lulzim Basha.

Pas përfundimit të kësaj mbledhjeje, Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për mediat, ku paralajmëroi se të shtunën do të mblidhet Këshilli Kombëtar, ku do të flitet për aksionin opozitar.

Ai paralajmëroi për protesta masive në të gjithë vendin.