Një shqiptar në Athinë, ka rënë pre e një atentati me armë mbrëmjen e të shtunës, në kryqëzimin e rrugëve Patision dhe Vikela.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00, ku një shqiptar është plagosur rëndë nga një e shtënë në gjoks.

Mësohet se shqiptari është dërguar me ambulancë në Spitalin Shën Olga.

Incidenti është akoma në fazë hetimi, por policia greke dyshon paraprakisht se bëhet fjalë për një lajre hesapesh.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook