Ilaçi është ideal nëse doni të humbni shumë peshë pa dieta ose stërvitje. Ilaçi është në të vërtetë një pije e përbërë nga kanella dhe mjalti, e cila ofron përfitime të shumta shëndetësore përveç ndihmës për të humbur yndyrën.

Përzierja do të përmirësojë tretjen tuaj, do të heqë helmin nga trupi juaj dhe do të përshpejtojë metabolizmin tuaj. Ajo gjithashtu do të alkalizojë trupin tuaj dhe të ndihmojë në heqjen e yndyrës. Kanella është një erëz e ëmbël që ofron përfitime të shumta shëndetësore: përmirëson thithjen e lëndëve ushqyese në trup dhe rregullon prodhimin e insulinës, duke parandaluar në mënyrë efektive diabetin. Nga ana tjetër, mjalti është një nektar që mund të rrisë tretjen tuaj dhe metabolizmin, dhe të ndihmojë në procesin e djegies së dhjamit.

Si të përgatisni ilaçin:

Përbërësit:

1 lugë çaji pluhur kanelle
2 lugë mjaltë organikë
Një gotë me ujë

Përgatitja dhe përdorimi

Hidhni ujin në një tenxhere dhe derdhni atë në një xhezve, pastaj shtoni kanellën dhe ziejeni për disa minuta.

Më pas lini ilaçin të ftohet para se të shtoni mjaltin dhe përziejeni mirë.

Pini një gotë çdo ditë në mëngjes me stomak bosh dhe rezultatet do të jenë të dukshme së shpejti!

Vazhdoni me trajtimin derisa të merrni formën që keni dashur gjithmonë.

LEXO EDHE:  Nuk je “shqiptar” nëse nuk i dini këto 7 gjëra për rakinë!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook