Toksinat kërcënojnë vazhdimisht shëndetin tonë, e duke qenë kështu, është mëse e nevojshme që të gjejmë pastruesin perfekt për organizmin.

Përdoreni këtë pastrues të shëndetshëm dhe organik i njohur si limonda e zezë, kjo sepse përmban qymyr druri të aktivizuar, e cila njihet për aftësinë e saj për të hequr toksinat nga trupi.

Përbërësit:

  • 4 gota me ujë të filtruar
  • ¼ filxhan me shurup panje
  • 1 lugë nga pluhuri i kapsulave industriale mjekësore me qymyr
  • pak kripë himalaje
  • ½ filxhan lëng limoni i sapo shtrydhur

Përgatitja:

Në një gotë shtrydhni lëngun e limonit dhe më pas kullojeni.

Më pas hapni kapsulat dhe hidhini brenda përzierjes.

Shtoni përbërësit e mbetur dhe i përzieni të gjitha mirë.

Konsumojeni me stomak bosh, 1 orë para vaktit të mëngjesit dhe darkës. Para se ta pini trazojeni mirë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook