Gjykata e Fierit ka liruar nga burgu ish-deputetin socialist, Mark Frroku.

Ish-deputeti socialist ishte dënuar nga Gjykata e Apelit me 6 vite burg për fshehje pasurie, pastrim parash dhe ndërtim pa leje.

Gjykata ka vendosur pezullimin e dënimit dhe vendosjen e masës së sigurisë “detyrim paraqitjeje”.

Frroku akuzohet edhe për një vrasje në Belgjikë në vitin 1999, ku Frroku është dënuar me burg për ekzekutimin e Aleksandër Kurtit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook