Një gjysh i rrënuar nga kanceri që i “hëngri” mishin për një çerek shekulli, ka luftuar 21 tumorë në kokë

Pasi vuri re një puçërr kokëfortë në në ballin e tij, Colin Davies, 66-vjeç, u diagnostikua me një formë agresive të kancerit të lëkurës.

Pavarësisht nga madhësia e puçrrës, “vendi i kancerit të lëkurës së Kolin” vazhdoi të rritet dhe përfundimisht përfshiu tërë kokën – duke u përhapur në qafë, nofull, vesh dhe krahun e djathtë me kancerin vdekjeprurës.

Colin, nga Hartlepool, Qarku Durham, iu nënshtrua një operacioni 13-orësh për të hequr tre tumore të mëdha, që kishin prekur veshin e tij të majtë, kanalin e veshit, një pjesë të nofullës së tij të poshtme, muskujt e qafës dhe shpatullës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook