Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar fill pas mbylljes së seancës në Komisionin e Ligjevce nga kryetari, Ulsi Manja.

Paloka denoncoi mbylljen arbitrare, ku po raportonte Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku.

“Pavarësisht këtyre ngjarjeve, si mazhoranca e inkriminuar ashtu dhe prokurorja e emëruar për të mbrojtur krimin, do të japin një ditë llogari para drejtësisë”, theksoi Paloka.

Pjesë nga deklarata

Mbas gjithë skandaleve që ju jeni dëshmitarë, seanca e sotme kishte një rëndësi të madhe dhe ne ishim të pranishëm. Jo sepse njohim një prokuror që nuk ka asnjë tagër kushtetues që të

Zonja PPP të jepe disa përgjigje të rëndësishme, askush nga deputetët e përgjithshëm nuk mori asnjë përgjigje. Ajo ka shkuar aty për të zbatuar urdhrat që merr nga partia.

Ajo që dua të denoncojani është ajo që ndodhi në komision, Ulsi duke qenë se  ka lidhje me të dhe duke parë që zonja ishte në vështirësi, mbylli në mënyrë të parregullt komision dhe iku. Kjo nuk është e hera e parë pasi e bën dhe Ruçi në Kuvend. Nuk janë bërë pyetjet akoma dhe nuk janë bërë konkluzionet ende. Si ata që po shkelin rregulloren si ajo që shkel ligjin, një ditë do të japin drejtësi para një drejtësie të vërtetë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

LEXO EDHE:  Skandali me përgjimet për blerjen e votave, Paloka:"Kazani" e plasi bombën e rradhës