Deputeti socialist, Pjerin Ndreu, përmes një statusi në “Facebook”, ka hedhur akuza të rënda kundër ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ky i fundit e akuzoi si pjesë të mafias.

Ndreu i drejtohet Berishës duke i thënë se as “gjaku i viktimave që ka në kurriz, nuk do ta lërë rehat në varr”.

Statusi i plotë
Sali Berisha, nuk ka me tu plotesu deshira as ty as morrave qe ke rrotull apo enderrojne me kot te me shohin mua te implikuar ne rrjete kriminale.
Kriminalizimi jot, i familjes tende dhe gjaku i viktimave qe ke ne kurriz ne kete vend, as ne varr ska me te lene rehat.
Leh edhe pak se je nga fundi, ose drejt burgut ose drejt varrit, e do shpetojme njeher e mire nga nje i paudhe si ti. Familja Ndreu ka me te tregu targen ty matuf sepse eshte elite ne kete vend ne cdo aspekt.
Kam krenari per ate qe perfaqesoj si person dhe si familje, ndersa ndjej neveri per per ty dhe gjithe gjirizin tuaj qe ndotet kete vend me 1001 prapesi.”