Në fillim gjithçka u duk se do të shkonte në rregull, por pas 1 minute ndodhi ajo që nuk pritej.

Makina fillon humbet fuqi dhe shpejtësi derisa fiket, duke mos arritur të ndizej më.

Djemtë e çojnë makinën në servis dhe për ta riparuar dhe mekaniku u kërkon 1500$.

Të ishin shqiptarë do u falej ky gabim pasi do kishin rrezikuar duke marrë shkasë nga çmimi i lartë i karburantit në Shqipëri, por të huajve, të cilët e blejnë dhjetëra lekë më lirë se ne, nuk u falet.

Megjithatë këta djem kanë bërë një eksperiment për ne shqiptarët. Pasi kemi provuar me vaj gjelle, të mos guxojmë ta provojmë me Coca-Cola pasi pasojat dihen.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook