Facebook në tre mujorin e parë të 2018-ës mbyll 583 milionë llogari të rreme.

Facebook tha se ka hequr miliona përmbajtje të padëshiruara periudhës janar-mars të këtij viti dhe se afro 100 për qind e përmbajtjeve janë zbuluar dhe hequr përpara se të raportohen.

Kompania beson se 3 deri në 4 për qind e 2 miliardë llogarive aktive janë të rreme.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook