Presidenti Vladimir Putin është bërë shpesh pjesë e zerave për jetën e tij misterioze apo vendet që supozohen të jenë të “fshehta” për të.

Mezhgorye është një qytet në Rusi, i cili për vite me radhë është një mister i madh dhe madje është i mbyllur për vizitorët.

Ky qytet u themelua në vitin 1979 dhe të gjithë njerëzit që jetojnë atje mësohet se janë të punësuar, dhe se punojnë në një ndërtesë misterioze.

Atje shumë pak persona kanë shkelur dhe janë hedhur dyshime të shumta për atë se cfarë po ndodh. Imazhet satelitore tregojnë se në këtë vend nën tokë gjendet një impiant bërthamor apo bunker.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook