Mafja shqiptare po kontrollon futbollin serb” ky është titulli kryesor që po shoqëron mediat serbe.

Gazeta serbe, ‘Kurir’ ka realizuar një investigim dhe pretendon se ka zbuluar grupet kriminale shqiptare ndikojnë në futbollin serb.

Sipas gazetës, grupi shqiptar udhëhiqet nga vëllezërit Osmani dhe se ky grup ka kryer aktivitete ilegale duke përfshirë edhe transferimin e lojtarëve.

Ndër të tjera Kurir paralajmëron se nuk do ta lërë më kaq çështjen dhe se do zbuloj se si grupi kriminal përdor skuadrat serbe për pastrim parash.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook