Dashi : Aktiviteteti sportive/ dilni për vrap

Demi: Aromaterapi/ bëni një dush me vajra esencialë

Binjakët: Shkarkojnë stresin përmes të shkruarit

Gaforret: Duhet të “zhyten” në kujtime për t’u ndjerë mirë. Sigurohuni që këto të fundit të jenë pozitive. Shikoni fotografi të vjetra e do të ndiheni të çliruar

Luani: Duhet të kënaqë vetën për t’u ndjerë më mirë. Një krehje flokësh, grimi, një shëtitje, lyeni thonjtë dhe hidhni gjithçka pas krahëve ! Për ju është kaq e thjeshtë sa tingëllon, sepse jeni kryelartët e zodiakut

Virgjëresha: Praktikoni jogën. Nëse ende nuk e keni provuar, nuk keni asgjë për të humbur ! Madje do të keni vetëm përfitime pozitive

Peshorja: Gjen kënaqësinë edhe tek gjërat e vogla të jetës , mjafton të shohë një komedi apo një video për të qeshur dhe harron brenda minutit për çfarë ishtë stresuar apo mërzitur.

Akrepi: Muzika është terapia më e mirë për një Akrep të zymtë që mbyllet në vetvete.

Shigjetari: Për fat të keq shigjetari ka nevojë për një therapist apo psikolog sepse nuk ka mënyrë tjetër qetësimi.

Bricjapi: Bëj punët e shtëpisë e ke për ta parë si do të qetësohesh ! Kjo vlen për bricjapët

Ujori: Mund ta gëzojnë vetëm miqtë. NJë darkë me ta apo qoftë edhe një bisedë në kafe do e bëjë një ujor të ndihet më mirë.

Peshqit: Kane si metode qetesuese meditimin