Sulmuesi argjentinas,Lionel Messi, ka një lajm fantastik për të gjithë tifozët e Barcelonës, ja cili është ai. 

Lionel Messi nuk planifikon të largohet nga Barcelona.

“Mundo Deportivo” ka qetësuar tifozët e klubit katalan duke insistuar se sulmuesi argjentinas nuk dëshiron të ndahet me skuadrën nga Camp Nou.

Së fundmi, spekulohej se Messi mund të largohet nga Barcelona nëse Katalonia ndahet nga Spanja dhe ekipi nuk merr pjesë në La Ligë ose në ndonjë prej ligave të mëdha evropiane.

Mirëpo, “Mundo Deportivo” ka publikuar lajmin se Messi është shumë i lumtur te Barcelona dhe nuk ekziston rreziku për largimin e tij nga Camp Nou. 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook