Presidenti Meta po e shijon nga Presidenca ndeshjen Serbi-Zvicër.

Siç shihet nga pamjet Meta po e ndjek ndeshjen në oborrin e Presidencës e ndërsa është montuar aty një monitor i madh.

Mësohet se presidentin po e shoqërojnë dhe përfaqësues të ambasadës zviceriane.

Theksojmë se Rahman Parllaku 99 vjec ka pranuar ftesën e Presidentit ndërsa në krah të Metës, janë gruaja dhe djali i emblemës së futbollit shqiptar Panajot Pano.

Disa nga të ftuarit:

Faruk Sejdin – ish futbollist / trajner; Ilias Çeço – ish futbollist;
Ardit Gjebrea
Bejkush Birçe – ish futbollist / trajner;
Nderi i Kombit Rahman Perllaku; Fiqiri Kllari – Konsulli i Bosnjës (ne krah te Presidentit);
Isa Tare – ish atlet / drejtues; Rebeka Pano / gruaja e Panajot Panos
Kreshnik Tartari – Volejboll
Genc Tomorri – trajner
Ledio Pano – ish futbollist / trajner (Djali i Panajot Panos)
Ekrem Bardha nga diaspora e shqiptareve ne SHBA;
Vasil Bici – ish futbollist / trajner
Agustin Kola – ish futbollist trajner
Artur Çobani – ish futbollist
2.Fatmir Mneri – gazetar
Petrit Qëndro – ish atlet / trajner
30.Kostandin Shkurti – zv.Ministër
Stefan Çipa – ish volejbollist e ish/zvminister j Brendshem
32.Idriz Gashi – trajner futbolli
Besnik Kaimi – ish gjyqtar
Fatbardh Jera – ish futbollist
Shyqyri Ballgjini – ish futbollist
Haxhi Ballgjini – ish futbollist
Xhorxhi Puka – ish futbollist
Elektra Zykaj – Basketbollistja më e mire e vitit
gazetare, intelektuale, te rinj te shoqates se mini futbollit, perfaqesues te Ambasades se Zvicres etj.

LEXO EDHE:  Ndahet nga jeta Jonuz Musliu, Meta shpreh ngushëllime

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook