Shumë njerëz kanë probleme me humbjen e dhjamit të barkut. Pikërisht për këtë arsye ne ju prezantojmë me një recetë e cila do ju ndihmojë të reduktoni kilet e tepërta në këtë zonë kaq të vështirë.

Përbërësit që ju nevojiten: 

  •   ½ pilulë kamfor
  • 1 lugë vaj esencial

Përgatitja:

  1. Në një enë kombinoni të dy përbërësit dhe i trazoni mirë derisa të krijohet një masë homogjene.
  2. E kaloni në një kavanoz me kapak dhe më pas e lini dy ditë në një vend të errët.
  3. Pas dy ditësh trazojeni dhe tashmë masa është gati për përdorim.
  4. Ky krem i aplikuar në zonën e barkut redukton kilet në bel dhe bark

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook