Pas publikimit të një fotoje me reperin Gold AG, të gjithë fansat kanë aluduar për një marrëdhënie mes Mimoza Shkodrës dhe reperit të njohur. Pas ndarjes me Seldin kjo është fotoja e parë e publikuar me një mashkull dhe kjo i ka bërë konfuz fansat e saj.

Por këngëtarja ka reaguar menjëherë nëpërmjet një postimi në instagram, duke sqaruar publikun e gjerë për të vërtetën. Ajo është shprehur se bashkëpunimet me kolegët e saj do të jenë dhe më të shpeshta, duke mos lënë kështu vend për dyshime. 

Postimi i plotë i këngëtares: 

Një info për ju fansat dhe miqtë e mi nuk kam për momentin bashkëpunim me askënd më vonë patjeter që do të ketë … së shpejti do të dalin projekte të miat single për juve.Kjo është vetëm një foto e bërë gjatë xhirimeve festive por pse jo në të ardhmen nuk i dihet sigurisht që me shum koleg do të kem bashkëpunime ‘