Pas miratimit të projektligjit për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar, artistët dhe qytetarët që po protestonin jashtë Kuvendit kanë shpërthyer në lot.

Siç shihet edhe nga foto, ky vendim ka shkaktuar dhimbje të fortë tek artistët, të cilët edhe pas shumë ditëve proteste nuk mundën të ndalin dot vendimin e mazhorancës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook