Viti 2018, është konsideruar si viti ku thuajse gjithkush, pretendon të jetë një udhëtar në kohë.

Që nga fillimi i vitit, ka pasur një rritje të dukshme në njerëzit që na thonë se janë nga e ardhmja dhe na japin disa parashikime të frikshme.

Si fillim, ka pasur një djalosh i cili pretendonte të ishte nga viti 2030 dhe tha se e dinte se kush ishte fituesi i zgjedhjeve të vitit 2020.

Pastaj, kishte një tjetër nga viti 6000, i cili me sa duket kishte prova fotografike nga e ardhmja, por ai duhej të turbullonte fytyrën e tij dhe ta ndryshojë zërin e tij, kështu që “qeveria” nuk do ta gjente.

Kohët e fundit, një grua nga shekulli i 22-të, tha se kishte vizituar tashmë vitet ’50 dhe ’80, por ishte ndalur deri në 2018 për të thënë … mirë, nuk do ndoshin shumë gjëra të jashtëzakonshme, të jem e sinqertë.

alt

Por tani, kemi një person tjetër, i cili ka lindur në vitin 2043 dhe ka mbërritur në vitin 2018, për të bërë disa pretendime tronditëse.

Michael Phillips ka publikuar një video të çuditshme në kanalin e tij në ‘YouTube’, në të cilën pretendon se Koreja e Veriut do të shkojë në luftë me SHBA-në. Ashtu si të gjithë udhëtarët e tjerë të ligjshëm, Michael përpiqet të përdorë një transformues zëri në mënyrë që të mbajë identitetin e tij të fshehur. Ai pretendon, se një agjenci qeveritare e dërgoi atë me kalimin e kohës në një makinë me origjinë aliene.

Në video, ai thotë:

“Përshëndetje, emri im është Michael dhe unë kam mjaft histori për t’ju thënë.
“Unë jam një udhëtar kohë. Po.”

Phillips pohon, se ai ka lindur në vitin 2043 dhe thotë se ai u bashkua me ushtrinë në moshën 18 vjeçare, para se të merrej për eksperimente udhëtimi në kohë.

LEXO EDHE:  SHBA/Kore e Veriut: Lufta e Tretë Botërore po vjen, mund të shpërthejë në 9 muajt e ardhshëm

alt

Duke përshkruar se çfarë do të bëhet në botë për 30 vjet, ai thotë:

“Dua t’ju them për Korenë e Veriut, sepse ata përpiqen të nisin një armë bërthamore drejt SHBA-së – që do të ndodhë në fund të vitit 2018.
“Shpresojmë se mund ta ndryshojmë afatin kohor, në mënyrë që të mos ndodhë. Kjo është një arsye e pjesshme për krijimin e kësaj video. Koreja e Veriut bën përpjekje për të sulmuar një territor të SHBA-së – kjo është ajo që unë do ta quaj – në përgjigje të SHBA-së e cila i ka dërguar dy raketa të lundrimit ngarkuar me ‘përbërje’ bërthamore. Dy prej tyre në Phenian.

“Për fat të keq, çfarë ndodh si rezultat i kësaj shkëmbimi bërthamor, në 2019 fillon Lufta e 3-të Botërore .

“Edhe pse jo me një rrezikshmëri shumë të lartë – askund afër shkallës së Luftës së Parë Botërore 1 ose Luftës së Dytë Botërore, unë duhet të përpiqem ta ndaloj që të ndodhë. Nuk dua që njerëzit të vdesin. “

Phillips gjithashtu pohon se bota do të vuajë nga disa fatkeqësi natyrore, dukee transformuar në vend të papërshtatshëm për jetën njerëzore. Por, ai pretendon se deri në vitin 2025, njerëzit do të hedhin një hap drejt Marsit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook