Misteri i dy binjakeve 11-vjeçare ka zbuluar shumë rreth lidhjes që binjakët kanë me njëri-tjetrin.

Motrat identike Megan dhe Sophie Walker kishin të njëjtat shije, merrnin të njëjtat nota në shkollë dhe për më tepër përfundonin gjithmonë fjalinë e njëra-tjetrës.

Mirëpo disa muaj më parë Megan filloi të kishte simptoma të kancerit, duke u ankuar për lodhje dhe të përzier, ndërsa nga ana tjetër Sophie nuk kishte shenja.

Ndonëse mjekët i bënë vizitë me rreze X, skanime me ultratinguj, Megan doli se ishte shumë mirë.

Papritur ishte Sophie ajo që u sëmur, duke mos u ngritur dot nga shtrati.

Mjekët gjetën tumor në veshkat e vogëlushes dhe kuptuan që e motra po përjetonte simptomat e sëmundjes së binjakes së saj.

Papritur ishte Sophie që u sëmur duke mos u ngritur dot nga shtrati. Mjekët gjetën tumor në veshkat e vogëlushes dhe kuptuan që e motra po përjetonte simptomat e sëmundjes së binjakes së saj.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook