Moderatori Erion Kristo ka reaguar negativisht ndaj programit për fëmijë “Në kurthin e Piter Pan”, i moderuar nga Alketa Vejsiu.

Ky reagim vjen bazuar në puntatën e fundit ku vogëlushi i drejtohet Manes duke e pyetur: “Kur shkon në pub, a i mbulon femrat me lekë?”.

Kjo sipas Erionit tregon hapur se pafajshmëria e fëmijëve po keqpërdoret.

“Shfrytëzimi i fëmijëve, i inteligjencës, bukurisë dhe pafajësisë së tyre për t’u bërë fresk oligarkëve, pushtetarëve dhe njerëzve me produkte të dyshimta kulturore, është një poshtërsi që më përzien zorrët”, shkruan ai.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook