Një burrë 62-vjeçar u arrestua pasi goditi disa motorë në një kryqëzim në jug-perëndim të Kinës të dielën.

Tre vetë pësuan lëndime të lehta gjatë aksidentit dhe u dërguan në spital. Tre automjete të tjera u dëmtuan gjithashtu në aksident.

Videoja e tmerrshme tregon një makinë “Suv” që hyn me shpejtësi të vogël në zonën ku ndodhen motorët, duke i përplasur ata.

Ngjarja ndodhi në qytetin Chengdu, i cili është i mbushur me automjete dhe këmbësorë gjatë orëve të pikut.

Disa policë të trafikut ishin duke ndjekur Mitsubishin e bardhë përreth por nuk mund ta ndalonin atë.

Një civil u pa duke e hapur derën e makinave për një kohë të shkurtër dhe duke u përpjekur për të ndalur.

Papritmas, shoferi përshpejtoi dhe u çuar makinën drejt çiklistëve.

Pasi “SUV” u ndal, një burrë që dukej të ishte civil hapi derën e shoferit dhe u përpoq ta tërhiqte jashtë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook