Moti do të jetë me vranësira mesatare  të shoqëruara me reshje shiu pjesërisht e stuhi  në veripërendim dhe reshje bore në lartësitë 1000 -1200 metra mbi nivelin e detit . 

Era do të jetë me drejtim juglindje  me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/10°C 
Zonat e  ulëta           8/17°C
Zonat  bregdetare   10/17°C