Te Fundit

Moti

Dëborë në formë plastike zbulohet në Arktik dhe Alpe

Grimca të vogla plastike, të transportuara nga era dhe që bien më pas në formën e dëborës, u zbuluan në Arktik dhe Alpe, sipas...

Stuhitë i afrohen Ballkanit, ja vendet fqinje që rrezikojnë

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vjen fundi, megjithatë duhet pritur deri sot pasdite vonë. Një...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, e shtune...

Dita e premte datë 16 Gusht moti do të mbetet i paqëndrueshëm me diell përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira të shoqëruara me rrebeshe shiu...

Surprizat e pakëndshme të motit,ja kur rikthehet i nxehti...

Moti do të sjellë surpriza të këndshme këtë fundjavë, për të gjithë ata qytetarë që janë lodhur nga i nxehti i tmerrshëm i ditëve...

“Ndryshon” moti /Shi i fortë e stuhi përfshijnë Greqinë

Moti me diell që ka mbajtur në Greqi gjatë kësaj kohe, duket se ka “kthyer” tanimë. Koha e qartë dhe me diell “i ka hapur...

Parashikimi i motit për ditën e sotme, e hënë...

Mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta. Ndërsa me kthjellime dhe vrapësira të shpeshta në zonat verilindore-juglindore, ku...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme