Ballina Kryesore Moti do të na suprizojë në dhjetor, ja çfarë thojnë meteorologët

Moti do të na suprizojë në dhjetor, ja çfarë thojnë meteorologët

Fundjava solli me vete një mot të ftohtë në gjithë territorin e vendit, me erëra të forta, kryesisht në zonat bregdetare.

Reshje të dendura shiu dhe stuhi kanë parashikuar sinoptikanët edhe në orët në vijim.

Edhe pse muaji Nëntor u karakterizua nga një mot i ngrohtë dhe pa reshje, ka ardhur koha të provojmë temperaturat e ulura dhe një javë me shi.

Por sërish, muaji Dhjetor këtë vit do të na surprizojë. Meteorologët thonë se ai do të jetë një muaj i ngrohtë përsa i takon dimrit dhe pa reshje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook