Po luhet çerekfinalja e Botërorit mes Brazilit dhe Belgjikës në stadiumin “Kazan Arena” .

Augusto ka shënuar një supergol në minutën e 75′ duke i rikthyer shpresën Brazilit për tu kualifikuar në fazën gjysëmfinale.

Ishte një goditje spektakolare me kokë dhe një gabim i pafalshëm i portierit e cila u shndërrue në gol.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook