Prejej kohësh kanë qenë një prej çifteve më të preferur të publikut, mirëpo siç po përflitet në mediat e huaja, Pique dhe Shakira së fundmi janë ndarë.

Sipas tyre, lojtari i Barcelonës e ka tradhëtuar këngëtaren kolumbiane me ish-të dashurën e tij, Nuria Tomas. 

Madje Pique ka udhëtuar drejt Madridit për t’u takuar me të, me të cilën ka nisur një lidhje paralele.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook