Një veprim i turpshëm ka ndodhur ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Nizhny Novgorod” teksa luhej ndeshja mes Argjentinës dhe Kroacisë.

Disa tifozë argjentinas të mllefosur me ekipin e tyre pasi po humbiste ia kanë zbarur inatin një tifozi kroat.

Në videon e regjistruar nga kamerat e sigurisë shihet teksa një grup argjentinas godet me sa mundet tifozin kroat.

Normalizimi i situatës ka ardhur vetëm pas ndërhyrjes së rojeve të sigurisë.

Fatmirësisht, kjo përleshje përfundoi me kaq dhe nuk pati pasoja më të mëdha.

Kujtojmë se kombëtarja argjentinase humbi me rezultatin e thellë 0-3 kundër Kroacisë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook