Përveçse seanca parlamentare e ditës së sotme u shoqërua nga tensione të larta, të ashpra kanë qenë dhe deklaratat e deputetëve opozitarë në drejtim të kryeministrit Rama.

Në përfundim të seancës, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka paralajmëruar qeverinë, veçanërisht kryeministrin Rama, duke u shprehur se nuk do të flejë i qetë.

“Ata që mendojnë se na hoqën fjalën në parlament, sdo na e heqin fjalën në shesh e në rrugë. Ata nuk dot ë përballen dot me deputetët dhe qytetarët. Ata që menduan se ata që mendojnë se na hoqën fjalën në parlament, sdo ia arrijnë dot. Atë që po përpiqen që ti bëjnë opozitës, do e marrin mbrapsht. E patë ça trimi është (Rama). Është frikacak. Asnjë ditë nuk do shtrihet e të flejë i qetë, e sdo ngrihet i qetë. Në çdo vend që do jetë, kështu do bëjmë”, deklaroi Paloka.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook