Fshatit Gjylekarë në komunën e Vitisë në Kosovë, i është ndryshuar emri.

Tani e tutje,ky fshat do të quhet “Skifteraj”. Kjo gjë dëshmohet edhe nga një foto e postuar në rrjetet sociale.

Nuk dihen ende arsyet e ndryshimit të emrit të këtij fshati, por mendohet që për “arsye etike”, për shkak se emri i këtij fshati është bërë pjesë e shumë batutave të ndryshme, jo vetëm në rrjetet sociale, por dhe në programe humoristike në media.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook