Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim për mashtrim dhe shpërdorim detyre në Tiranë. 

Në pranga ka rënë shtetasi A. M., 30 vjeç, i dënuar me 4 vite burg mashtrim dhe shtetasi A. G., 41 vjeç, i dënuar për veprën penale vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

“31-vjeçari, banues në Tiranë, u premtonte shtetasve të ndryshëm punësim në Kanada në këmbim të shumave monetare.

Të dy rezultojnë të dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë,” -thuhet në njoftimin e Policisë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook