Humbja e parakohshme e kapitenit të Fiorentinës Davide Astori, shokoi mbarë futbollin, sidomos atë italian.

Astori humbi jetën pas një ataku kardiak të pësuar në dhomën ku flinte dhe lajmi u konfirmua më vonë edhe nga mediat ndërkombëtare.

Gjithë bota e futbollit ka zhvilluar nderime për të kujtuar figurën e tij.

Vendimi i fundit është ai i Federatës Italiane të Futbollit, e cila lajmëron se çmimi “Fair Play” që jepej prej saj, tashmë do të marrë emrin “Davide Astori”.

Ky lajm është konfirmuar nga zv/presidenti i Federatës Aleksandro Kostakurta.

Italia2-470x392

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook