Mijëra britanikë kanë përfituar nga ditët e pushimit me rastin e Pashkëve dhe kanë dalur të festojnë ende pa ardhur fundjava.

Në Birmingham, Manchester dhe Newcastle, nuk kanë qenë të paktë të rinjtë që kanë dalë për të festuar, një natë më parë, me miqtë e tyre në prag të Premtes së Mirë.

Me veshje seksi dhe të zhveshura shume femra kanë sfiduar temperaturat e ulëta, të cilat nuk i kanë penguar për të festuar deri në orët e para të mëngjesit.

Nën efektin e alkoolit dhe të substancave të tjera shumë prej tyre janë shtrirë në rrugë.

Festa për britanikët sapo ka nisur, pasi të hënën është edhe festa e Pashkëve.

Edhe policia britanike u ka ardhur në ndihmë shume personave te cilet ishin në gjendje te dehur, ashtu sic duket edhe nga fotot e publikuara nga Dailymail.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1304″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook