Në portin e Sarandës, ne syte e policise, turistet priten me hashash dhe me kokaine. Denoncimin e ka bere sot ish-kryeministri Sali Berisha, teksa ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook, mesazhin e qytetarit dixhital.

“Ne Sarande po behet kerdia ne shitjen e kokaines, heroines, dhe hashashit. Dje me te ardhur crocera te gjith cunat tymosnin te trau i portit per te bere reklam dhe ju ofronin turisteve llojet e drograve”- shkruan Berisha, duke iu referuar mesazhit te derguar.

Postimi i Berishës

Mire se erdhet ne narkoshtein tone o vellezerit e Liamit! Wellcome to Canabistan!

Te dashur miq, narkoshteti nuk ka porte por narkoporte.

Ne portin e Sarandes ne syte e narkopolicise, turistet, bazuar ne traditen shqiptare buke e kripe e zemer plote, priten me hashash dhe kokaine e helme plot.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor ,narkoshtet narkodeputet ,narkoport,ne sarande po behet kerdia ne shitjen e kokaines ,heroines, dhe hashashit dje me te ardhur crocera te gjith cunat tymosnin te trau I portit per te Ber reklam dhe ju ofronin turisteve llojet e drograve kishte nga ata qe nuk afroheshin kishte dhe nga ata qe blenin po me te interesuar qen marinaret pasi blenin dhe me pas e shesin ne crocer me cmim te lart kjo ndodh ne sy te narkopolicis e cila nuk po vepron pasi mer pjesen e saj .