Homazhet për në nder të korifeut të skenës shqiptare, Rexhep Çelikut, do të zhvillohen nesër në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 – 13:00. 

Pas homazheve, do të bëhet përcjellja e tij për në banesën e fundit.

Teatri i Operas dhe Baletit shpërndau sot në rrjetet sociale këtë mesazh:

Lamtumire korifeu i skenës, shqiponja e valles shqiptare, “Nderi i Kombit” – Rexhep Çeliku.

Ne menyre te parakohshme, ndahet nga jeta “Mjeshtri i Madh” i valles shqiptare, Rexhep Çeliku.

Pas nje semundje te rende, me te cilen luftonte prej vitesh, kryemjeshtri i valles dhe koreografi i Ansamblit Popullor, u shua ne shtepine e tij, ne Tirane rreth ores 04:00 te mengjesit.

Ngushellime familjes, miqve dhe kolegeve te “Nderit te Kombit”, Rexhep Çeliku!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook